Valabelen Impfzertifikat fir EU-Reesen

Published by Sven Clement on

Wéi de Gesondheetsministère haut op de sozialen Netzwierker matdeelt, sollen Impfzertifikater fir Reesen an Europa opgrond vun enger EU-Virschrëft nëmmen nach 9 Méint gëlteg sinn. Laut Matdeelung soll dat och fir d’Zertifikater, déi eng Booster-Impfung festhalen, gëllen. D’Tageschau mellt am Artikel “Ohne Booster noch neun Monate gültig” allerdéngs, dass den Booster-Zertifikat onbegrenzt gülteg ass.  Am Covid-Gesetz ass am Artikel 3bis ze liesen: “La validité du certificat de vaccination est de deux cent soixante-dix jours à compter de la date à partir de laquelle le schéma vaccinal est considéré comme complet. La validité du certificat relatif à la vaccination de rappel est illimitée.”

An deem Zesummenhang hu mir der Regierung dës Froe gestallt:

  1. Op wéi eng EU-Virschrëft bezitt sech de Ministère hei?

  2. Gëllt d’Limitatioun vun 9 Méint bei Reesen an Europa nëmmen fir Zertifikater, déi ee kompletten Impfschéma festhalen, oder och fir Zertifikater no enger Booster-Impfung?

  3. Am Fall wou dës Virschrëft sech och op Booster-Impfunge bezitt, wäert Lëtzebuerg dës Virschrëft applizéieren?

 

De Ministère huet säin Post ronn 40 Minutte no eiser Fro verbessert.

Verlaf an der Chamber

QP Nummer 5650


0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.